Menu

PIÓRO I ZESZYT- czyli literacki blog szkoły

Wszyscy wielcy pisarze byli kiedyś dziećmi, dlatego im wcześniej weźmie się pióro do ręki, tym większa szansa na stworzenie wielkiego dzieła. Nasz blog jest wyjątkowy, bo tworzony z myślą o dzieciach i przez dzieci- uczniów ZSG w Dąbrowicy

POLECAM …. PRZECZYTAJ !!!!!!!!!!!!

szkolazsgdabrowica

 

 

Książka, którą ostatnio przeczytałam pt.,, Dziennik Cwaniaczka-PRZYKRA PRAWDA'' napisana przez Jeffa Kinneya jest świetną rozrywką dla dzieci.

Opowiada o przygodach (nie zawsze przyjemnych) Gerga Heffleya. Jest on nastolatkiem uczęszczającym do pierwszej klasy gimnazjum. Chłopak mieszka ze swymi rodzicami oraz braćmi, starszym- Rowleyem  i młodszym- Mannym.

Książka opowiada o dojrzewaniu Grega i jego klasowej paczce. Głównego bohatera, czeka szkolny bal Walentynowy i rozmowa o dojrzewaniu z dorosłymi.

Nastolatka zżerają nerwy i myśli o balu zwłaszcza ,że jeszcze nie znalazł partnerki.

Na całe szczęście Greg ma wiernego przyjaciela i bujną wyobraźnię.

Polecam tę książkę, ponieważ jest ciekawa ,humorystyczna i pełna zwariowanych przygód dla nastolatków. Ten tom szalonych, śmiesznych problemów cwaniaczka jest świetnym kompanem na poprawę humoru w burzowy ( i nie tylko) dzień i sposobem na spędzenie rodzinnego wieczoru przy książce. Ponadto zachęcam swoich rówieśników ( i nie tylko ich) do przeczytania tej lektur, odnajdziemy tam kapitalne, komiksowe rysunki, z karykaturalnie nakreślonymi głównymi bohaterami (moim ulubieńcem jest maleńki brat Grega – Manny) świetnie współgrają z tekstem. Oprócz dobrego humoru gwarantuje ona fantastyczną zabawę i mile spędzony czas. Jeśli chcecie poznać kolejne przygody GREGA to zajrzyjcie do naszej szkolnej biblioteki, a tam na jednej z półek odnajdziecie kolejne części tej serii.

 

OLGA KOWALCZYK

cwaniaczka

 

© PIÓRO I ZESZYT- czyli literacki blog szkoły
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci